Mafell Napęd frezarski FM 1650 NC-LO 9M1801
- SKU: 9M1801
- MAFELL
Kupując ten produkt otrzymasz punkty w ilości: 29
Punkty przydzielamy dla Klientów zarejestrowanych.
Przed zakupem należy zalogować się na konto. Więcej na temat programu lojalnościowego
Maszyna objęta gwarancją MAFELL-Complete
Co oferuje gwarancja MAFELL-Complete?
Dzięki 3-letniej gwarancji MAFELL Complete możesz cieszyć się pełnym 36-miesięcznym kompleksowym bezpieczeństwem przed kosztami naprawy.
Razem z FM 1650 NC-LO firma Mafell stworzyła kolejny napęd frezarski „Made in Germany” (wyprodukowany w Niemczech). Wysoka jakość i przemyślane detale sprawiają, że napęd frezarski MAFELL jest najlepszym partnerem w swojej klasie wydajności.
Prędkość można bezstopniowo regulować ręcznie lub za pośrednictwem interfejsu portalowego, aby dostosować ją do każdego zastosowania. Cyfrowa elektronika jest również wyposażona w funkcję łagodnego rozruchu, stałą prędkość pod obciążeniem, redukcję prędkości biegu jałowego i zabezpieczenie przed przeciążeniem.
Mocowanie możliwe jest poprzez szyjkę mocującą lub alternatywnie za pomocą bezpośredniego połączenia śrubowego w portalu.
Dodatkowo moduł elektroniczny wyposażony jest w funkcję łagodnego startu, redukcję obrotów na wolnym biegu, utrzymanie stałych obrotów pod obciążeniem i zabezpieczenie przed przeciążeniem.
Najwyższa współosiowość dzięki dostrojeniu wszystkich elementów ze sobą takich, jak podwójnie łożyskowane wrzeciono do absorpcji sił osiowych oraz innowacyjny, beznarzędziowy mechanizm do szybkiego mocowania.
„Zgłoszony do patentu” szybkomocujący beznarzędziowy mechanizm umożliwia wygodne i szybkie mocowanie różnych frezów.
Duo-In: Prędkość obrotowa może być płynnie dostosowywana w zależności od aplikacji, ręcznie lub poprzez interfejs portalu. Dodatkowy wyświetlacz statusu ED.
Przewód Rapidfix pozwala na szybkie i łatwe podłączenie do portalu.
Poziom ciśnienia akustycznego FM 1650 NC-LO wynosi tylko 85 db (A).
Napęd frezarski MAFELL jest produkowany pod ścisłą kontrolą jakości w Oberndorf am Neckar (siedziba firmy Mafell). Przed dostawą, każdy napęd jest testowany w warunkach laboratoryjnych. To zwiększa jego trwałość i żywotność.
![]() | ![]() |
| Najwyższa koncentryczność dzięki filigranowej koordynacji wszystkich komponentów oraz faktu, ze wirnik i wrzeciono sa wytworzone i wyważone z jednego kawałka. | Mocowanie możliwe jest poprzez szyjkę mocującą lub alternatywnie za pomocą bezpośredniego połączenia śrubowego w portalu. |
![]() | ![]() |
| Mocowanie możliwe jest poprzez szyjkę mocującą lub alternatywnie za pomocą bezpośredniego połączenia śrubowego w portalu. | Blokada wrzeciona możliwa jest za pomocą przycisku lub klucza szczękowego na spłaszczeniach wrzeciona. |
Modelarstwo, wytwarzanie form, technologia reklamowa, grawerowanie, biżuteria, elektronika, prace kamieniarskie
Idealnie nadaje się do frezarek portalowych, stołów do cięcia, urządzeń do szlifowania i wałków giętkich
Drewno, metal, tworzywa sztuczne, pianka, styropian, kamień
| Pobór mocy | 1.650 W |
| Uniwersalny silnik | 230 V / 50 Hz |
| Prędkość obrotowa | 4.000 – 23.000 1/min |
| Połączenie z portalem | M8 / 4-pol. |
| Zasilanie w trybie | 8 - 56 V |
| Podłączenie zewnętrzne | 0 - 10 V |
| Montaż na portalu (wiercenie otworów) | 6 x M6 |
| Wymiary ( L x W x H) | 346 x 98 x 86 mm |
| Kołnierz mocujacy / tuleja zaciskowa | 43 / 8 mm |
| Poziom hałasu | 81 dB (A) |
| Ciężar | 3,22 kg |
Napęd frezarski FM 1650 NC-LO 9M1801
Tuleja zaciskowa OZ 12 Ø 8 mm, Symbol: 093830
Przewód zasilający NC M8 / 4-pol, 5 m, Symbol: 208311
Kabel zasilający 4 m
Klucz do obsługi
Mafell AG, Beffendorfer Straße 4, D-78727 Oberndorf / Neckar, Niemcy, mafell(at)mafell.de
| Moc: | 1650 W |
| Napięcie: | 230 V |
| Przyłącze do odsysania pyłu: | Nie |
| Tuleja zaciskowa (na wyposażeniu): | 8 mm |
| Typ zasilania: | sieciowe |
| Prędkość obrotowa: | 4000-23000 RPM |
Firma Mafell powstała w 1899 roku, w Niemczech, w miejscowości Fellbach, stąd też pochodzi nazwa firmy MAschinenfabrik FELLbach. Już w 1926r rozpoczęła produkcję maszyn ciesielskich i stworzyła pierwszą na świecie jej przenośną wersję. Początek lat 60-tych: wprowadzenie odlewów ze stopu magnezu.
Z pokoleniem nowych silników CUprex, Mafell oferuje wyjątkowe wyniki pracy oparte na maksymalnej wydajności, najnowocześniejszej technologii i optymalnej wygodzie dla użytkownika. Nowa technologia zwiększa system bezpieczeństwa i wygodę dla użytkownika. Łagodny rozruch, zmniejszenie obrotów na biegu jałowym, stała prędkość obrotowa pod obciążeniem i zabezpieczenie przed przeciążeniem. Technologia kontroli CUprex zapewnia utrzymywanie stałej prędkości obrotowej - zwłaszcza pod dużym obciążeniem.
Nikt inny w branży nie oferuje tak szerokiego zakresu głębokości cięcia jak firma Mafell. Zaczynając od małych pilarek tarczowych z głębokością od 40 mm i ponad 200 mm w pilarkach ciesielskich, a kończąc na 400 mm przy pilarkach łańcuchowych.
W firmie Mafell, często przyjmują nowe podejście w dążeniu do opracowania lepszych maszyn. Na nowo przyglądają się maszynie i ponownie rozważają istotne aspekty danego urządzenia. I zawsze należycie uwzględniają przyszłe potrzeby przemysłu drzewnego. Wielokrotnie, wraz z wyjątkową jakością materiału i solidną jakością wykonania ich, strategia ta stwarza zadziwiające rozwiązania. Przykładowo, stale zwiększają funkcjonalność i łatwość obsługi maszyn. Dokładają wszelkich starań, aby zapewnić, że podczas pracy nie trzeba już myśleć o narzędziu. Po prostu dlatego, że Mafell zrobił to już za Ciebie. Skupiasz się na pracy i tylko na pracy.
Więcej o firmie MAFELL
Mafell 9M1801 Napęd frezarski FM 1650 NC-LO broszura
Mafell 9M1801 Napęd frezarski FM 1650 NC-LO instrukcja obsługi




