Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
e-mail: biuro@punta.com.pl

Sugerowane kategorie:

  Producenci:

   Zadzwoń do nas przez Skype
   Lista produktów
   Zapisz się do newslettera

   Ostatnio dodane opinie
   Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Dostawa przyszła szybciej niż myślałem. Narzędzie warte tej ceny Ok. Festool, to zawsze Festool!!! Jak dotąd nie miałem lepszych otwornic. To już kolejna w walizce. więcej

   Historia firmy

   Minęło już 90 lat od momentu, w którym trzech inwestorów – Oskar Fabini, Artur Schadel oraz Redl założyło „Polsko-Śląską Fabrykę Pił i Narzędzi” Sp. z o.o. w dzisiejszej dzielnicy Wapienica w Bielsku-Białej. Pierwotnym założeniem twórców spółki była produkcja narzędzi piłowych w Polsce na skalę przemysłową. Ówczesna technologia produkcji w znaczącym stopniu uzależniona była od umiejętności fachowych pracowników. W tym okresie fabryka produkowała głównie narzędzia do rozkroju drewna, zabezpieczając potrzeby pracowników leśnych, tartaków oraz małych stolarni. Produkowano przeciętnie około 500 sztuk pił trakowych, 2000 pił tarczowych oraz 4000 pił poprzecznych różnych wielkości w skali miesiąca. W programie produkcyjnym i w sprzedaży w latach trzydziestych wytwarzano także brzeszczoty stolarskie do pił ramowych jak również piły stolarskie jednochwytne. Z biegiem lat fabryka dostosowała swój asortyment do coraz szybciej rozwijającego się przemysłu, zwiększając produkcję o inne narzędzia do obróbki drewna, metalu oraz dla budownictwa.

   Dziś, oprócz wysoko wyspecjalizowanych narzędzi przemysłowych, oferujemy także kompleksowe usługi doradcze profesjonalnego zespołu technicznego oraz szeroki wachlarz usług posprzedażnych dla produkowanych narzędzi.

   W naszej pracy wykorzystujemy własne, wieloletnie doświadczenie przemysłowo-konstrukcyjne i naukowo-badawcze oraz wysokie kwalifikacje i zaangażowanie pracowników firmy.

   W okresie 90-letniej działalności doskonaliliśmy technologię wytwarzania, wprowadzając nowoczesne obrabiarki i centra sterowane numerycznie oraz technikę cięcia laserowego. Wydziały produkcyjne zakładu, dysponujące nowoczesnym parkiem maszynowym obsługiwanym przez pracowników o najwyższych kwalifikacjach, stanowią dziś gwarancję wysokiej jakości oferowanych narzędzi.

   Nasze narzędzia
   Asortyment produktów marki GLOBUS jest bardzo szeroki, przy czym, znaczną część stanowią narzędzia wykonywane na indywidualne zamówienia klientów. Aktualnie nasze narzędzia kierujemy głównie dla firm z 3 segmentów rynku:

   Segment DREWNO – narzędzia dla przemysłu drzewnego oraz meblarskiego

   Segment METAL – narzędzia do obróbki metali, al. i pcv

   Segment BUDOWNICTWO – narzędzia dla szeroko rozumianej branży budowlanej

    

   O PUNTA Do pobrania Ważne informacje Katalogi narzędziowe
   DotPay