Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
e-mail: biuro@punta.com.pl

Sugerowane kategorie:

  Producenci:

   Zadzwoń do nas przez Skype
   Lista produktów
   Zapisz się do newslettera

   Ostatnio dodane opinie
   Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Dostawa przyszła szybciej niż myślałem. Narzędzie warte tej ceny Ok. Festool, to zawsze Festool!!! Jak dotąd nie miałem lepszych otwornic. To już kolejna w walizce. więcej

   Frezy oscylacyjne FAMAG® 1601 (proste) i 1607 (spiralne)

   Historia frezów oscylacyjnych jest bardzo bogata i sięga czasów, w których zaczęto montować zamki w płycinach drzwi a nie na ich płaszczyznach. Od tej pory, każdy stolarz stał przed wyzwaniem wykonania wzdłużnego otworu, w który osadzano zamek drzwi. Z rynku wyparto zamki montowane na płycinach, a wraz ze zmianami rynkowymi asortymentu nadeszły daleko idące zmiany w rzemiośle stolarskim i parku maszynowym stolarni i warsztatów.

   Pod koniec lat 40-tych minionego stulecia, produkowano frezy oscylacyjne o małych średnicach i chwycie Ø 13 mm; większe średnice (Ø 16-20 mm) posiadały chwyt Ø 16 mm, a frezy o wymiarach powyżej – nawet chwyt o średnicy Ø 20 mm. Zdjęcie z katalogu FAMAG® z roku 1948, dokładnie odzwierciedla sposób rozróżniania poszczególnych zależności średnic do rozmiaru chwytu:   Dziś FAMAG® oferuje frezy oscylacyjne z najbardziej popularnymi średnicami oraz chwytem Ø 13 mm i z chwytem Ø 16 mm. FAMAG® zrezygnował z seryjnej produkcji frezów oscylacyjnych z większymi chwytami, ponieważ uchwyty nowoczesnych maszyn nie są przystosowane do osadzenia tak dużych rozmiarów.

   Frezy oscylacyjne posiadają z reguły dwa wzdłużne ostrza skrawające. Ustawienie ostrzy roboczych frezów oscylacyjnych w stosunku do osi narzędzia jest proste lub spiralne.

   Poza właściwym doborem materiału na narzędzie, charakteryzującego się odpowiednią twardością, bardzo ważnym wyznacznikiem dla jakości narzędzia jest precyzyjna geomometria jego ostrzy roboczych.


   Tylko narzędzie o równomiernie pracujących ostrzach i nie popadające w rezonans, umożliwia swobodne odprowadzenie wióra i daje pełną satysfakcję z pracy.

   Frezy oscylacyjne FAMAG® o symbolu 1601 i 1607 charakteryzują właśnie te znakomite cechy.

   Jak osiągnąć równoległy przebieg ostrzy w tradycyjnych prostych frezach oscylacyjnych?

   Każda operacja w procesie produkcyjnym kryje za sobą możliwość pojawienia się błędów. Stosowanie przez FAMAG® nieprzerwanego procesu produkcji oraz wykonywanie frezów oscylacyjnych FAMAG® z monolitu, umożliwia produkcję narzędzia z ich wykluczeniem.

   Dzięki kształtowaniu ostrzy frezów oscylacyjnych jednocześnie, są one zupełnie identyczne i dopasowane do siebie gwarantując spokojny ruch obrotowy.

   FAMAG® udoskonalił również produkcję frezów oscylacyjnych z ostrzem prostym o symbolu 1601, i przyjął do ich produkcji stosowną od lat i sprawdzoną technologię produkcyjną frezów spiralnych serii 1607. Dzięki tej zmianie możliwe było podwyższenie jakości i parametrów pracy prostych frezów oscylacyjnych.

   Optymalizacja produkcji z wykorzystaniem możliwości nowoczesnych maszyn, przyczyniła się do podwyższenia jakości frezów FAMAG® serii 1601 przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej ceny.


   Oferta FAMAG® obejmuje frezy pojedyncze lub w praktycznych zestawach w drewnianych skrzynkach z najpopularniejszymi średnicami: Ø 6, 8, 10, 12, 14, 16 mm; i Ø chwytu 13 mm; frezy prawe lub lewe.

   Seria 1601 (proste)

   Symbol 1601.606 prawe proste

   Seria 1607 (spiralne)

   Symbol 1607.606 prawe spiralne


    

    

   O PUNTA Do pobrania Ważne informacje Katalogi narzędziowe
   DotPay