Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
e-mail: biuro@punta.com.pl

Sugerowane kategorie:

  Producenci:

   Zadzwoń do nas przez Skype
   Lista produktów
   Zapisz się do newslettera

   Ostatnio dodane opinie
   Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Dostawa przyszła szybciej niż myślałem. Narzędzie warte tej ceny Ok. Festool, to zawsze Festool!!! Jak dotąd nie miałem lepszych otwornic. To już kolejna w walizce. więcej

   HISTORIA FIRMY

   "Na pełnej parze" do przodu od 1865 roku!

   W naszym zakładzie produkcyjnym w Remscheid (Nadrenia Północna Westfalia) wisi na ścianie stare zdjęcie, na którym widnieje szyld fabryki. Pod nim z dumą prezentuje się 60 pracowników. Zdjęcie  zostało zrobione w 1922 roku i już w tym czasie Fabryka Wierteł - FAMAG obchodziła niespełna 50 rocznicę założenia. Już w tamtych czasach zakład produkował narzędzia specjalistyczne dla stolarzy, cieśli i dorożkarzy.   Powołując się na archiwum zakładowe, możemy precyzyjnie określić datę powstania naszego zakładu. W roku 1865 Friedrich August Mühlhoff zarejestrował działalność pod nazwą „Remscheider Bohrerfabrik Fridr. Aug. Mühlhoff”.

   Należy jednak wspomnieć, że już ojciec założyciela jako kowal, prowadził zakład produkcyjny o zbliżonym charakterze od 1837 roku. Doświadczenie przekazane młodszemu pokoleniu zaowocowało powstaniem nowej formy działalności.

   Do napędu ogromnych maszyn produkcyjnych, młotów i kół szlifierskich służyła maszyna parowa będąca stałym elementem fabryki. W czasie świetności ówczesnego zakładu, w parku maszynowym znajdowało się nawet  6 młotów napędzanych poprzez pasy transmisyjne, na których kuto wiertła.

   Z biegiem czasu rozszerzano paletę produktów o specjalistyczne narzędzia maszynowe do obróbki drewna, metalu, kamienia oraz ziemi.

   Pomimo elektryfikacji, z fabryki nie pozbyto się maszyny parowej, co w ciężkich czasach po I wojnie światowej okazało się zbawienne. Pomogło to ponownie rozpocząć i utrzymać produkcję „na pełnej parze”, niezależnie od możliwości jakie dawał ówczesny rynek.

   Dalsze wzmianki archiwalne zdradzają, że już w tamtych czasach profesjonaliści zwracali szczególną uwagę na trwałość narzędzi. Było to bodźcem do specjalizacji produkcji w kierunku wysokojakościowych produktów.   Czy wiecie Państwo skąd wywodzi się nazwa firmy FAMAG?

   Inicjały założyciela dały pierwszy człon nazwy firmy - Friedrich August Mühlhoff. Skrót nazwy formy prawnej rozwijającej się działalności – Spółka akcyjna (z niem. AG - Aktiengesellschaft), dał końcowy człon nazwy. Na przełomie wieków używano pełnej nazwy zakładu:

   „FAMAG ­- Werkzeugfabrik Friedrich August Mühlhoff“

   Na początku nowego tysiąclecia,  wraz z odejściem ostatniego potomka o nazwisku Mühlhoff z szeregów rodzinnej firmy, odstąpiliśmy od imiennego wyznacznika i przyjęliśmy skróconą nazwę:

   „FAMAG - Werkzeugfabrik” - w polskim tłumaczeniu „FAMAG - Fabryka Narzędzi”.

   Nasza fabryka leży w samym sercu Księstwa Bergu, kolebce przemysłu narzędziowego.  Zgodnie z tradycją, od wielu stuleci trudniono się w tych stronach produkcją narzędzi. Jednakże struktura przemysłu w rejonie uległa z czasem diametralnym zmianom, a szczególnie w ostatnich dziesięcioleciach.

   Kto dziś chce trzymać „rękę na pulsie”, musi dopasować się do wymagań rynku, którego specyfika i dynamika, wymusza na producencie dopasowanie produkcji do istniejących standardów.

   Możliwość wprowadzenia szybkich zmian w produkcji stała się domeną firmy FAMAG. Dzięki wiedzy wykwalifikowanej załogi i użyciu do produkcji najnowszych maszyn CNC oraz robotyki, stawiamy czoła największym wyzwaniom jakościowym.

   Sprawdź naszą pełną gamę produktów

    

    

   Pobierz katalog w wersji pdf: KATALOG FAMAG

    

   kliknij na katalog aby rozpocząć pobieranie

    

   Radosław Jankowski (2021-06-28 14:57)
   O PUNTA Do pobrania Ważne informacje Katalogi narzędziowe
   DotPay