Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
e-mail: biuro@punta.com.pl

Sugerowane kategorie:

  Producenci:

   Zadzwoń do nas przez Skype
   Lista produktów
   Zapisz się do newslettera

   Ostatnio dodane opinie
   Co tu dodać profesjonalny sprzęt Co tu dodać profesjonalny sprzęt Produkt z najwyższej półki. Precyzja cięcia, jakość wykonania rewelacja. Moja mała uwaga to ... Jak to Festool - wysoka jakość wykonania. O trwałości trudno jeszcze się wypowiedzieć. Drogo, ale warto. Polecam więcej

   Historia firmy Festool w PUNTA NARZĘDZIA ELBLĄG
   1925

   Jak się wszystko zaczęło
   Założenie przedsiębiorstwa Festo przez wspólników Alberta Fezera i Gottlieba Stolla. Początkowo koncentrowali się na naprawach i przebudowie maszyn do obróbki drewna, polegającej na zmianie łożysk ślizgowych na kulkowe.
   1925 - 1932

   Pierwsze logo firmy i narzędzie dla cieśli
   Pod pierwszym logiem firmy "Fezer & Stoll" zapoczątkowany został rozwój narzędzi przeznaczonych dla rzemiosła ciesielskiego.
     1927

   Fezer wycofuje się

   Przedsiębiorstwo jest dalej prowadzone pod nazwą Festo
   1927

   Piła łańcuchowa
   Większa mobilność. Pierwsza przenośna piła łańcuchowa przejmuje ciężkie, dotychczas wykonywane ręcznie prace na miejscu.
   1930

   Ręczna pilarka tarczowa SB 126
   Pomysł pierwszej ręcznej pilarki tarczowej. Dzięki ręcznej pilarce tarczowej SB 126, zamiast w pocie czoła przynosić ciężki materiał do narzędzi stacjonarnych, stało się możliwe, by po prostu podejść z narzędziem do materiału.
   1932

   Dłutownica łańcuchowa ZUM 140
   Precyzyjna i wszechstronna - ZUM 140 do frezowania rowków, a z wyposażeniem dodatkowym również do frezowania wpustów w policzkach schodów.
   1933

   Zmienione logo
   Pierwsze logo marki Festo.
   1933

   Kwestie socjalne
   Dla Berty Stoll, żony Gottlieba Stolla i współwłaścicielki, w centrum zainteresowania byli pracownicy. Dotyczyło to zarówno odwiedzania chorych, jak też organizacji imprez i wycieczek zakładowych lub też przygotowania zabaw bożonarodzeniowych dla dzieci.
   1938

   Ręczna pilarka tarczowa BD 125
   Przenośna ręczna pilarka tarczowa BD 125 z roku 1938 zyskała wielkie uznanie zarówno w firmach ciesielskich jak i stolarskich.

   Zbuduj coś dobrego i porozmawiaj o tym
   Festo całkiem wcześnie odkryła targi branżowe jako idealną platformę służącą do wystawiania i prezentacji produktów Festo.
   1938

   Szlifierka tarczowa MTD i KTD
   Bestseller lat 30-tych i 40-tych szlifierka tarczowa MTD i KTD. Dodatkowo szlifierka tarczowa Festo była pierwszą z opatentowanym własnym odsysaniem.
   1939

   Pierwszy nowy budynek
   Po tym jak dla stale rozrastającego się przedsiębiorstwa, siedziba położona na Olgastrasse w Esslingen stała się za ciasna, Gottlieb Stoll w roku 1938 rozpoczął planowanie pierwszego nowego budynku na Ulmer Straße. Kilka lat później adres ten stał się nową, nowoczesną ojczyzną przedsiębiorstwa.
   1946

   Pilarka z osłoną wahadłową AE 85
   Przedsiębiorstwo już od początku upatrzyło sobie budownictwo drewniane. Przykładem na to jest pilarka z osłoną wahadłową AE 85 z roku 1946.
   1946

   Ręczna pilarka tarczowa AD 85
   Ręczna pilarka tarczowa AD 85 oferowała swoim użytkownikom aż sześć korzyści: zabezpieczenie przed cofaniem by zwiększyć bezpieczeństwo, regulację głębokości cięcia bez zmiany punktu ciężkości silnika, nastawianie skosu cięcia pilarki i ponad powierzchnią wskazywania rysy, wskaźnik cięcia, wylot wiórów i powierzchnia przyłożenia.
   1951

   RTE szlifierka oscylacyjna
   Żywa legenda po dzień dzisiejszy. Szlifierka oscylacyjna RTE zastąpiła nie cieszący się sympatią wśród malarzy, stolarzy i lakierników samochodowych i wymagający długiej pracy klocek do szlifowania ręcznego, torując sobie tym samym drogę do dokładnego szlifowania maszynowego.
   1951

   Nowa siedziba w Neidlingen
   Neidlingen - miejscowość znana z kwitnących wiśni, a od roku 1951 ze świetnych elektronarzędzi. Już w 1950 roku było widoczne, że zakład przy Ulmerstraße w Esslingen niedługo ponownie będzie zbyt mały. Gottlieb Stoll znalazł w Neidlingen doskonałą lokalizację, umożliwiającą ciągłe konstruowanie narzędzi spełniających najwyższe wymagania.
   1953

   Ręczna pilarka tarczowa SÄGEHEXE AAU 50
   Jedna ręka do pracy a druga do zapewnienia większego bezpieczeństwa. SÄGEHEXE była pierwszą pilarką tarczową do obsługi jedną ręką z silnikiem o mocy 500 Watt i głębokości cięcia 50 mm. Zapewniała ona po raz pierwszy cieślom możliwość przytrzymywanie się na dachu jedna ręką oraz wykonywanie cięcia drugą.

   Patent: 843300 ustawienie wysokości
   1956

   Ręczna pilarka tarczowa AU 50/65
   Z myślą o większym bezpieczeństwie: opatentowane, wbudowane sprzęgło przeciążeniowe stanowiło ochronę przeciw przeciążeniu silnika i przyczyniało się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika. AU 50/65 z regulacją głębokości cięcia i nastawianiem skosu cięcia zastąpiła pilarkę SÄGEHEXE.

   Patent 1958: 1089148 sprzęgło przeciążeniowe
   1962

   Nowe logo firmy
   W roku 1962 logo firmy Festo zostało zmodernizowane. W roku 1983 nastąpiła kolejna zmiana na logo w kolorze niebieskim.
   1962

   Pierwsza szyna prowadząca
   W 1962 r. na rynku pojawia się pierwsza generacja szyn prowadzących. Została ona zastąpiona przez nową wersję z aluminium w roku 1980. Od roku 2003 szyna prowadząca FS/2 wykonywana jest w różnych wariantach. Ta druga generacja szyn prowadzących ma drugi rowek dla dodatkowego wyposażenia oraz pasek ślizgowy, umożliwiający łatwiejsze prowadzenie narzędzia.

   Na ilustracji Gottlieb Stoll pokazuje na początku 1960 roku zastosowanie pierwszej ręcznej pilarki tarczowej z szyną prowadzącą.
   1966

   Szlifierka oscylacyjna RTT-S
   Szlifowanie bez pyłu: szlifierka RTT-S była pierwszą szlifierką z podłączeniem odsysania pyłu. Za pomocą odsysania usuwany jest niezawodnie powstający pył, a zwłaszcza stanowiący zagrożenie dla zdrowia pył z masy szpachlowej 2-składnikowej.

   Patenty 1969: 19 38 350 podłączenie systemu odsysania
   1976

   Szlifierka mimośrodowa ETS 150
   Jeszcze nigdy nie była taka skuteczna. Na rynek trafia pierwsza szlifierka mimośrodowa ze zintegrowanym odsysaniem.
   1979

   ROTEX RO 1
   Po prostu przełączyć i dodać gazu. Możliwość przełączenia ze szlifowania zgrubnego na szlifowanie delikatne to istotne ułatwienie gdy praca wymaga różnych operacji. Od teraz można za pomocą jednego narzędzia wykonywać zarówno szlifowanie zgrubne, jak również szlifowanie bardzo dokładne. Szlifierska ROTEX uznawana jest do dzisiaj za wydajne, uniwersalne narzędzie dla stolarzy, malarzy i lakierników samochodowych.

   Patent: 2938704 zgłoszenie w 1979 r.
   1980

   Zagłębiarka AXF 45
   Pewne zagłębianie i bezpieczniejsze cięcie. Modelem AXF 45 rozpoczęła się seria zagłębiarek Festo, a później Festool. W połączeniu z szyną prowadzącą możliwe jest od razu wykonywanie cięć o niespotykanej dotąd precyzji.

   Patent 1980: 3007310
   1980

   Ręczna pilarka tarczowa AT 55e
   Dokładne cięcie: połączenie ręcznej pilarki tarczowej oraz szyny prowadzącej to dla użytkowników duża korzyść. Pierwsza prowadnica z osłoną gumową jako zabezpieczenie przeciwodpryskowe by zapewnić zarówno krawędzie cięcia bez wyrw i jak i łatwe przyłożenie w miejscu zaznaczenia. Prowadnica i zagłębiarka stały się stałymi towarzyszami stolarza.

   Patent 1980: 3007310
   Patent 1982: Zabezpieczenie przeciwodpryskowe 3243564
   1983

   Logo Festo staje się niebieskie
   W roku 1983 nastąpiła kolejna zmiana na logo w kolorze niebieskim.
   1984

   Wyrzynarka wahadłowa PS 1
   Lider jeśli chodzi o precyzję. Dzięki regulowanym szczękom prowadzącym w stole możliwe było prostopadłe cięcie nawet w przypadku grubszych desek. Wyrzynarka stała się dzięki temu precyzyjnym narzędziem dla wymagających stolarzy.
   1986

   Zakład Neidlingen
   Wielokrotne wyróżnienia jako fabryka roku i liczne nowe narzędzia dla najwyższych wymagań.
   1992

   Rozszerzenie logo firmy
   Na początku lat dziewięćdziesiątych logo FESTO zostało rozszerzone o wyraz „TOOLTECHNIC” – w celu lepszego odróżnienia od FESTO Pneumatic.
   1993

   Założenie Tanos GmbH
   1993

   Festo SYSTAINER SYS CLASSIC
   Najpiękniejsza „skrzynka na narzędzia” na świecie. Nagrodzony wyróżnieniem za innowacyjność oraz nagrodami za design produktu Systainer zapewnia porządek i ochronę. Od momentu wprowadzania podbił serca profesjonalnych ambitnych rzemieślników na całym świecie.
   1994

   Rejestracja marki PROTOOL
   Zakup pakietu większościowego czeskiej firmy Narex w Czeskiej Lipie (Czechy)
   1996

   Założenie Kurswerkstatt GmbH
   1996

   Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CDD 12
   Kompaktowa, wytrzymała i mocna. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka CDD 12.
   1999

   Założenie Mediatechnic GmbH
   2000

   Odłączenie się grupy TTS Tooltechnic Systems
   Odłączenie się grupy TTS Tooltechnic Systems od koncernu Festo i przeprowadzka do Wendlingen (Niemcy)
   2000

   Nowa marka Festool
   Festo Tooltechnic stała się samodzielną marką Festool i potwierdziła swoją wierność branży.
   2000

   Przejęcie programu elektronarzędzi firmy HolzHer
   Późniejsza integracja w markach Festool i Protool
   2000

   Przeprowadzka do Wendlingen
   W roku 2000 obchodzimy 75-lecie firmy w nowej siedzibie w Wendlingen.
   2000

   Wyrzynarka wahadłowa PS 300
   Potrójne prowadzenie i beznarzędziowa wymiana brzeszczotu. Dzięki PS 300 precyzyjna praca stała się jeszcze bardziej perfekcyjna i połączona z opcją wymiany brzeszczotu bez użycia narzędzi. Wyrzynarka jest najczęściej używanym przez stolarzy narzędziem montażowym.
   2001

   Założenie Festool Engineering
   Utworzenie TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG jako „dachu” dla całej grupy TTS
   2002

   Fuzja TTS Mediatechnic GmbH z e-pro solutions GmbH
   2002

   Przekładniowa szlifierka oscylacyjna RS 100 Q
   Doskonałe wyniki szlifowania, praca bez zmęczenia dzięki optymalnemu wyważeniu.
   2003

   Założenie TTS Zobo AG i przejęcie marki Zobo
   2003

   Zagłębiarka TS 55 
   Żywa legenda. Pierwsza zagłębiarka z nakładanym zabezpieczeniem przeciwodpryskowym oraz blokadą włączania przy wymianie tarczy by zapewnić użytkownikowi jeszcze większe bezpieczeństwo. Od dawna jest symbolem cięcia z najwyższą precyzją.
   2004

   Frezarka górnowrzecionowa OF 1400
   Komfortowa wymiana frezu dzięki technice grzechotki z przyciskiem kołyskowym.
   2004/01.01.2005

   Przejęcie Schneider Druckluft GmbH
   2005

   Przekładniowa szlifierka mimośrodowa RO 150 EQ
   Trzy funkcje w jednym urządzeniu. Szlifowanie zgrubne, dokładne i polerowanie.
   2006

   Frezarka do połączeń DOMINO DF 500
   Łączenie bardziej stabilne i szybsze. Za pomocą frezarki do połączeń DOMINO zdefiniowano na nowo prosty i szybki sposób łączenia drewna dla stolarzy. Prefabrykowany, zabezpieczony przed przekręceniem łącznik umożliwia szybkie i łatwe wykonywanie ram i połączeń kątowych o wysokiej precyzji.
   2007

   Pilarka do cięcia poprzecznego KAPEX KS 120
   Zdublowana precyzja: pierwsza pilarka do cięcia poprzecznego o jakości Festool gwarantuje dzięki podwójnym prowadnicom z łożyskami kulkowymi wyjątkową precyzję. Inteligentne detale takie jak np. pokrętło preselekcyjnego ustawiania kąta nachylenia lub też możliwość szybkiego blokowania kąta nachylenia to dodatkowe czynniki gwarantujące dokładne wyniki pracy w warsztacie lub też podczas montażu.
   2009

   Odkurzacz mobilny CTL 36 E
   Zdrowa praca bez pyłu stała się możliwa dzięki dużemu pojemnikowi przy jednocześnie kompaktowej konstrukcji. Optymalne wykorzystanie pojemnika  – objętość brutto odpowiada objętości netto. Indywidualnie montowane dodatkowe gniazdo wtykowe lub moduł zasilania w sprężone powietrze.
   2009

   Szlifierka przegubowa LHS 225 EQ
   Dwie długości, jedno urządzenie – wystarczy zaledwie kilka ruchów by skrócić lub wydłużyć urządzenie. Szybkie szlifowanie ścian i sufitów o dużej powierzchni dzięki wytrzymałej dwubiegowej przekładni
   2012

   SYSTAINER T-LOC 
   Zamykanie. Otwieranie. Łączenie. Wystarczy jeden obrót. SYSTAINER SYS T-LOC - tak inteligentny może być porządek.
   2012

   Wyrzynarka PSC 420 EB
   Potrójne prowadzenie brzeszczotu oraz sztywna konstrukcja suwaka gwarancją dokładnego prowadzenia wzdłuż linii cięcia.
   2013

   System cięcia z osprzętem diamentowym DSC AG 230
   System cięcia z efektywnym odsysaniem pyłu chroni zdrowie. By cięcia były perfekcyjne, można używać z szyną prowadzącą Festool. Bezpieczne prowadzenie po obrabianym elemencie dzięki stołowi prowadzącemu z rolkami, które lekko się prowadzą.Okienko kontrolne zapewnia przy tym stałą widoczność linii cięcia.Dzięki funkcji zagłębiania, cięcia można rozpocząć w każdym miejscu materiału.
   2013

   Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka QUADRIVE
   Moc, moc i jeszcze raz moc: Seria QUADRIVE zapewnia nieodpartą moc podczas wkręcania i niedoścignioną precyzję podczas wiercenia. Podobnie jak wszystkie akumulatorowe wiertarko wkrętarki jest ona ponadto wyposażona w złącze FastFix do szybkiej zmiany na uchwyt narzędziowy CENTROTEC, zapewniający najwyższy poziom mobilności.
   2013

   Pilarka mieczowa UNIVERS SSU 200
   Wszechstronnie uzdolniona. Pilarka mieczowa UNIVERS nadaje się do cięcia wszystkich powszechnie znanych materiałów stosowanych w konstrukcjach drewnianych, począwszy od drewna po materiały izolacyjne o grubości do 200 mm. Szyna prowadząca umożliwia bezproblemowe wykonywanie prostych cięć wzdłużnych, poprzecznych i skośnych oraz przycinanie krokwi bez wyrw. Stworzona do pracy na budowie. Głębokość cięcia 200 mm, ciężar 6,5 kg.
   2014

   Okleiniarka krawędzi CONTURO KA 65
   System do perfekcyjnych krawędzi. Do oklejania krawędzi mebli, które zasługują na miano perfekcyjnych. Zaprojektowana do perfekcyjnego wykańczania krawędzi na prostych elementach a także złożonych kształtkach z wypukłymi lub wklęsłymi zaokrągleniami. Do oklein drewnianych, melaminowych lub z tworzywa sztucznego. 
   2014

   Urządzenie wielofunkcyjne VECTURO OS 400
   Dokładne cięcie na „rysę” z prowadnicą precyzyjną, zdefiniowane przycinanie z regulowanym bez użycia narzędzi ogranicznikiem głębokości czy też cięcie równo ze ścianą za pomocą montowanej również bez użycia narzędzi stopy ślizgowej. Silnik o mocy 400 W z elektroniczną regulacją prędkości obrotowej zapewnia stały, szybki postęp pracy.
   2015

   90 lat Festool
   Rodzinne przedsiębiorstwo Festool świętuje 90 lat swojego istnienia.
   Na ilustracji po prawej stronie: Barbara Austel, wspólniczka i wnuczka Berty i Gottlieba Stolla.

    

   O PUNTA Do pobrania Ważne informacje Katalogi narzędziowe
   DotPay