Porównaj (0)

Firma Globus została założona w 1921 roku przez Oskara Fabini, Artura Schadel oraz Redl jako „Polsko-Śląska Fabryka Pił i Narzędzi” Sp. z o.o. w dzisiejszej dzielnicy Wapienica w Bielsku-Białej. Pierwotnym założeniem twórców spółki była produkcja narzędzi piłowych w Polsce na skalę przemysłową. Ówczesna technologia produkcji w znaczącym stopniu uzależniona była od umiejętności fachowych pracowników. W tym okresie fabryka produkowała głównie narzędzia do rozkroju drewna, zabezpieczając potrzeby pracowników leśnych, tartaków oraz małych stolarni. Produkowano przeciętnie około 500 sztuk pił trakowych, 2000 pił tarczowych oraz 4000 pił poprzecznych różnych wielkości w skali miesiąca. W programie produkcyjnym i w sprzedaży w latach trzydziestych wytwarzano także brzeszczoty stolarskie do pił ramowych jak również piły stolarskie jednochwytne. Z biegiem lat fabryka dostosowała swój asortyment do coraz szybciej rozwijającego się przemysłu, zwiększając produkcję o inne narzędzia do obróbki drewna, metalu oraz dla budownictwa.

W okresie 100-letniej działalności doskonalili technologię wytwarzania, wprowadzając nowoczesne obrabiarki i centra sterowane numerycznie oraz technikę cięcia laserowego. Wydziały produkcyjne zakładu, dysponujące nowoczesnym parkiem maszynowym obsługiwanym przez pracowników o najwyższych kwalifikacjach, stanowią dziś gwarancję wysokiej jakości oferowanych narzędzi.

Asortyment produktów marki GLOBUS jest bardzo szeroki, przy czym, znaczną część stanowią narzędzia wykonywane na indywidualne zamówienia klientów. Aktualnie swoje narzędzia kierują głównie dla firm z 3 segmentów rynku:
Segment DREWNO – narzędzia dla przemysłu drzewnego oraz meblarskiego
Segment METAL – narzędzia do obróbki metali, al. i pcv
Segment BUDOWNICTWO – narzędzia dla szeroko rozumianej branży budowlanej

Więcej o firmie Globus

Widok:

 

NS130.30

GLOBUS

Dostępny

 

PS312-0300-0017

GLOBUS

Dostępny

 

NS130-0260-0001

GLOBUS

Dostępny
60,27 zł NETTO: 49,00 zł

 

NS110.30

GLOBUS

Dostępny

darmowa dostawa

CL530 ZFP.02

GLOBUS

Dostępny

darmowa dostawa

CL340

GLOBUS

Dostępny

 

KX400

GLOBUS

Dostępny

 

FT470

GLOBUS

Na zamówienie

 

NS140

GLOBUS

Dostępny

darmowa dostawa

CL270

GLOBUS

Dostępny

 

CL110

GLOBUS

Dostępny