Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
e-mail: biuro@punta.com.pl

Sugerowane kategorie:

  Producenci:

   Zadzwoń do nas przez Skype
   Lista produktów
   Zapisz się do newslettera

   Ostatnio dodane opinie
   Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Dostawa przyszła szybciej niż myślałem. Narzędzie warte tej ceny Ok. Festool, to zawsze Festool!!! Jak dotąd nie miałem lepszych otwornic. To już kolejna w walizce. więcej

   Na początku było drewno

   Pożądany materiał od niepamiętnych czasów
   To materiał, z którym jesteśmy najbardziej obeznani. Żaden z zawodów, które pojawił się w ostatnim tysiącleciu, nie mógłby rozwijać się bez niego. Jest używane do produkcji narzędzi, w ciesielstwie i w stolarstwie, jako materiał opałowy i jako surowiec.

   W całości, pocięte, obrobione, przemielone czy spalone - drewno pozostaje podstawowym materiałem.

   Zapewnia nam ciepło, osłania nasze budynki, chroni przed zimnem i upałem. Żłobek w Betlejem był wykonany z drewna. W formie papieru przenosi i przechowuje informacje. Jemy i pijemy przy drew nianych stołach, siedzimy na drewnianych krzesłach i śpimy w drewnianych łóżkach. Bawimy się nim, wydobywamy z niego muzykę. Gładkie drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku.

   Budowa drewna
   Drewno zbudowane jest z komórek o różnym kształcie i różnych właściwościach, potrafiące zarówno absorbować, jak i wydalać wilogć. Podłogi, ściany i meble wykonane z drewna mają te same właściwości i tworzą zdrowy klimat w naszym domu. Poza tym można je naprawiać. Drewno jest materiałem nieskończenie odnawialnym, dlatego możemy go używać w zrównoważony sposób. Lasy produkują zarówno drewno, jak i tlen, chronią glebę, zapewniają czystą wodę, są miejscem zamieszkania dla zwierząt i roślin, a ludziom zapewniają rekreację.

   Zastosowanie i obróbka
   „Zużyte“ produkty drewniane dalej pełnią pożyteczną rolę, ponieważ mogą być wykorzystane do odzyskania energii. W wielu przypadkach zawierają więcej (słonecznej) energii niż ilość, która została zużyta do ich produkcji i utylizacji. Produkty wykonane z drewna są przepiękne i różnorodne. Ponad 25 rodzimych gatunków drzew jest uprawianych w Europie zgodnie z zasadami zrównoważnego rozwoju i każde z tych gatunków posiada specjalne właściwości. Żadne dwa kawałki drewna nie są identyczne. Różnią się od siebie pod wzg. miejsca pochodzenia, wieku drzewa czy sposobu w jaki zostało pozyskane - istnieje odpowiedni gatunek drewna do każdego celu. Jest trwałe, elastyczne, atrakcyjne i praktyczne. Łatwo można z nim pracować, jest oszczędne w energię i można je naprawiać. Przedmioty wykonane z drewna są bardzo trwałe i mają znaczącą wartość pieniężną. Wiek drzewa obliczamy na podstawie liczby słojów przyrostów rocznych. Roczny przyrost drzewa jest nierównomierny, istotny wpływ mają warunki panujące w poszczególnych latach: temperatura, opady, nasłonecznienie. Im korzystniejsze warunki, tym większy przyrost roczny.

    

   O PUNTA Do pobrania Ważne informacje Katalogi narzędziowe
   DotPay