Aktualnie koszyk jest pusty
Podaj e-mail:
Podaj hasło:
Wybierz walutę  
poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
e-mail: biuro@punta.com.pl

Sugerowane kategorie:

  Producenci:

   Zadzwoń do nas przez Skype

   Ostatnio dodane opinie
   /+ /+ Rzetelny sprzedawca . Przebieg transakcji jak najbardziej na 5 Używam od 15 lat te frezy i wszystko jest ok. Używam ścisków stolarskich 25 lat. takiego rozwiązania jeszcze nie spotkałem . bardzo mocno ... więcej

   Materiały ścierne

   Dobór odpowiednich materiałów ściernych to podstawa uzyskania oczekiwanych i satysfakcjonujących rezultatów. Dlatego planując samodzielną obróbkę należy mieć na uwadze kilka bardzo istotnych czynników.

   Przede wszystkim materiały ścierne powinny być dostosowane do rodzaju szlifowanej powierzchni.
   Ściernica twarda przeznaczona jest do obróbki powierzchni miękkich, natomiast ściernica miękka do materiałów twardych. Za pomocą ściernic twardych możemy wykonywać między innymi szlifowanie profilowe, szlifowanie zgrubne lub szlifowanie na mokro z zastosowaniem chłodziwa.
   Miękkie ściernice są natomiast niezastąpione podczas obróbki wyrobów, gdzie niedopuszczalne jest wytwarzanie większych ilości ciepła, a także szlifowania dużych powierzchni i powierzchni przerywanych.

   Wybierając materiały ścierne warto zwrócić uwagę także na rodzaj ziarna. Ze względu na swoją uniwersalność, najbardziej rozpowszechnionym jest elektrokorund, przeznaczony do obróbki drewna, metali kolorowych oraz stali. Do szlifowania szkła, kamieni czy lakieru wykorzystuje się natomiast ziarna z węglika krzemu.

   Materiały ścierne dostępne są pod różnymi postaciami:

   W warunkach domowych materiały ścierne mogą być przeznaczone do obróbki ręcznej lub z wykorzystaniem elektronarzędzi. Posiadają one stosowne oznaczenia określające ilość ziaren. Im wyższy parametr tym drobniejsze ziarna.

   Dobór wielkości ziarna powinien być dostosowany do charakteru pracy (wykończeniowa czy zgrubna), a także gładkości powierzchni, którą powinniśmy otrzymać. Aby uzyskać upragniony efekt często stosuje się materiały ścierne o zróżnicowanej granulacji. Dobór ziaren ścierających należy przeprowadzać bardzo rozważnie, ponieważ mogą pojawić się problemy z usunięciem rys po materiałach ściernych o niskiej granulacji.

    

    

   O PUNTA Ważne informacje Do pobrania Katalogi narzędziowe
   DotPay
   PLN
   THB
   USD
   AUD
   HKD
   CAD
   NZD
   SGD
   EUR
   HUF
   CHF
   GBP
   UAH
   JPY
   CZK
   DKK
   ISK
   NOK
   SEK
   HRK
   RON
   BGN
   TRY
   ILS
   CLP
   PHP
   MXN
   ZAR
   BRL
   MYR
   RUB
   IDR
   INR
   KRW
   CNY
   XDR